Yüzde Su Toplaması Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Yüzde Su Toplaması Nasıl Geçer?

Yüzde Su Toplaması Nasıl Geçer, Yüzde su toplaması, birçok nedenle meydana gelebilir. Güneşte fazla kalınca, yanma olayları sonucu ve uçuk çıkması sonucu su toplaması olur. Cildimiz üst deri ve alt deri tabakalarından oluşur. Bu iki tabaka arasında oluşan sıvıyı vücut kendisi oluşturur ve bu içi sıvı dolu kabarcığına halk arasında su toplaması denir.

Yüzde Su Toplanması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yüzde meydana gelen su toplaması, kabarıp şişerek gerileceği için, kişiyi oldukça rahatsız eder ve ağrı yapabilir. Bundan dolayı yüzde toplanan suyu bir şekilde boşaltmak gerekir. Evde kullandığımız dikiş iğnesinin ucunu ateşte yakıp, kolonyalı pamukla temizledikten sonra, kabarcığın tene yakın kısmından sokarak sıvıyı dışarı akıtmak gerekir. Sıvının boşalması, rahatsızlığı çeken kişinin ağrıdan kurtulmasını sağlar hem de rahatlatır. Su toplanan yer bu şekilde.

Daha çabuk toparlanıp iyileşecektir. Bu yüzden su toplaması tedavisi kısa sürede yapmak doğru olcaktır. Sıvı boşaltılıp temizlenmezse, o bölgeye mikrop bulaşarak, sıvıyı bulanıklaştırır ve iltihap oluşmasına yol açar, bu da kişiyi yorar ve tedavi süresi uzamış olur. Güneş yanığı sonucu, vücutta meydana gelen su toplaması, daha dikkatli olmayı gerektirir. Çünkü kızararak ortaya çıkar, daha ağrılı olur ve insanın vücut ısısını yükselten bir durumdur. Böyle bir durumda mutlaka hekime baş vurup, verilen ilaç ve önerileri uygulamak gerekir. Yüzde bölgesinde, genellikle dudakta meydana gelen, uçuk sonucu su toplaması da dikkat isteyen bir husustur. Uçuk su toplaması virüslü olduğu için, gelişi güzel patlatmak çok yanlış olur. Başka yerlere de bulaşarak çoğalma olacağından, yine o bölgeyi kurutucu ilaçlarla tedavi etme yoluna gitmek gerekir.

Yüzde Su Toplaması Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Beyinde Su Toplaması Riskleri Nelerdir?

Beyinde Su Toplaması Riskleri Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6