Ciğerlerin Su Toplaması Bitkisel Tedavisi
15 Mayıs 2024

Ciğerlerin Su Toplaması Bitkisel Tedavisi

Ciğerlerin su toplaması bitkisel tedavi yöntemleri bu tür rahatsızlıkların giderilmesi açısından oldukça önemli tedavi yöntemlerindendir. Ciğerlerin su toplaması ciddi bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Bu hastalık ciğerleri korumaya yarayan zarın iki yaprağı arasında meydana gelen su toplaması ile oluşmaktadır. Bu tür hastalıkların oluşmasının en temel nedeni vücudun soğuğa maruz kalmasıdır. Bunun yanı sıra böbrek hastalıkları, kalp yetmezliği, bronşit ve kulak iltihabı gibi unsurlardan ciğerlerin su toplamasına neden olan diğer hastalıklar arasındadır. Bu tür rahatsızlıkların vücutta kendini göstermesi ile birtakım belirtiler ortaya çıkmaktadır. Bu belirtilerin en başında nefes darlığı sıkıntısı gelmektedir. Bunun yanı sıra kilo kaybı ve iştahsızlık gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Ayrıca hırıltılı nefes alma ve sürekli boş dönmesi de bu hastalığın belirtileri arasındadır.

Ciğerlerin su toplaması bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Zencefil: bu bitki vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelmiş su toplanması ve iltihaplar için oldukça faydalı bir bitkidir. İçerisinde bulunan gingerol adı verilen güçlü antioksidan sayesinde ciğerde oluşabilecek rahatsızlıklara karşı mükemmel bir koruma sağlar. Bunun yanı sıra ciğerlerin güçlü bir yapıya sahip olmasına katkı da bulunur. Kirletici maddeleri mukus ve vücutta istenmeyen diğer yabancı maddeleri vücutta atmaya yardımcı olur. Bu bitkinin çayı yapılacağı gibi yemeklerin içeresine de konabilir. Günlük olarak en az iki su bardağı kaynatılmış zencefil suyu içmek meydana gelmiş olan su toplamasının geçmesine yardımcı olacaktır.

Okaliptüs: bu bitki yapraklarında uçucu bir yağ bulundurmaktadır. Güçlü bir antibiyotik özelliği bulunana bu bitki ciğerlerde gelmiş olan enfeksiyonlara karşı savaşacağı gibi meydana gelmiş olan su toplamalarının da tedavisine yardımcı olur. İçerisinde bulunan yağ kan akışını arttırarak şişliklerin azalmasına yardımcı olur. Bu bitkinin yapraklarından elde edilecek olan çay ciğer rahatsızlıklarına oldukça faydalıdır.

Ekinizya: bu bitki akciğer sağlığını koruyan şifalı otlar arasındadır. Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıkların oluşmasının engelleyerek meydana gelebilecek ciğerde meydana gelebilecek su toplanmasına engel olur. Ayrıca bakteriyel ve viral akciğer hastalıklarında da kullanılabilir.

Andız otu: Ciğerlerin su toplaması bitkisel tedavisi yöntemleri arasında en fazla etki eden ve rahatsızlığı en hızlı bir şekilde tedavi eden yöntemler arasındadır. Yapısında bulanan antiseptik özellik sayesinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kronik bronşit, astım ve tüberküloz gibi akciğer ile ilgili rahatsızların oluşmasına engel olur. Bunun yanı sıra iltihap kurutucu bir özelliği bulunmaktadır. Su toplanmasına engel olan bu bitki toplanmış olan suyun tez zamanda iyileşmesine fayda sağlar. Bu bitkinin çayı veya kürü yapılarak kullanılabilir. En etkili şekli çayının gündü ez aza iki defa tüketilmesidir.

Ciğerlerin Su Toplaması Bitkisel Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Beyinde Su Toplaması Riskleri Nelerdir?

Beyinde Su Toplaması Riskleri Nelerdir?

El Parmakta Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

El Parmakta Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

Güneş Yanığı Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

Güneş Yanığı Su Toplaması Belirtileri ve Tedavisi

Karında Su Toplanması Belirtileri ve Tedavisi

Karında Su Toplanması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Deride Su Toplaması Nasıl Geçer?

Deride Su Toplaması Nasıl Geçer?

Güncel

Yanık Su Toplaması Patlatılır mı?

Yanık Su Toplaması Patlatılır mı?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6